jesień

jesień

środa, 20 lipca 2011

Koeleria glauca

Kupiłam wczoraj taką trawkę, a teraz szukam, co to jest i co lubi. Wiem, że to nieracjonalne, to tak jakby kupować ubrania, które nam się podobają a w domu je dopiero przymierzać. Ale jak ja się w coś angażuję, to całą sobą a wtedy raczej rządzi moje serce a nie rozsądek. No więc od września, a tak mocno to od tej wiosny się zafascynowałam roślinami i zamarzyłam o romantyczno-rustykalnym ogrodzie. I kupuję rośliny jak szalona, a że mam je gdzie posadzić, to nic nie jest w stanie mnie powstrzymać.

A zatem:

Koeleria glauca to po polsku strzęplica sina (ale nazwa!)


termin kwitnienia:maj - lipiec
wysokość w cm:25
kolor kwiatów:trawa
stanowisko:słoneczne
wymagania wodne:gleba sucha
odczyn gleby:obojętna
typ gleby:piaszczysta
mrozoodporność:4 grupa -34,4 do - 28,9


Należy do rodziny Poaceae-wiechlinowate. Zasięg naturalnego występowania tego gatunku obejmuje Europę Środkową, wąski pas środkowej Azji, aż do Jeziora Bajkał oraz dorzecze Jeniseju. Bytuje masowo w lasach iglastych, zawsze na stanowiskach suchych, piaszczystych. Jest to trawa niska, 25 cm wysokości, zwarta o prostych, szmaragdowo-niebieskich liściach, wyglądem przypominająca gatunek Festuca glauca. Niebieski odcień liści utrzymuje się przez cały rok. Kwitnie od czerwca do lipca. W uprawie wymaga gleby ubogiej, piaszczystej, z niewielką ilością próchnicy. Dobrze rośnie na stanowiskach suchych, słonecznych z wystawą południową. Na glebach żyznych traci swoje walory ozdobne i szybko ginie.
Źródło informacji tutaj.

Właśnie ją wsadziliśmy do próchniczej ziemi :/ Choć Miły mówi, że w tej próchniczej ziemi jest mało próchnicy ;) Się zobaczy. Najwyżej podsypię jej piachu z córkowej piaskownicy (której jeszcze nie ma, tak swoją drogą).

A wygląda ta koeleria tak:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz